Kdo hádá, nezlobí

• Mgr. Hana Veverka Kociánová

V rámci hodiny tělesné výchovy a prvouky vyrazili žáci 3. A dne 18.5. na vzduch do městského parku v Bruntále, kde čelili hádankové výzvě. Tu pro všechny zapálené hádače připravilo SVČ Bruntál, za což velice děkujeme.

První malou výzvou bylo pro žáky se bezpečně dopravit do městské zeleně na druhé straně Bruntálu. Poté najít začátek a následně celou řadu hádanek.

Než se žáci pustili do žhavení mozkových závitů, zaposlouchali se do celé řady zvuků přírody a zadívali se kolem sebe na krásy jara.

A protože se jednalo zároveň i o hodinu tělesné výchovy, přeprava z bodu A do bodu B neprobíhala pouze chůzí, nýbrž během, poskakováním nebo tanečním krokem. Svou zdatnost a obratnost následně žáci ověřili na hřišti v parku.

Žáci si celé dopoledne trávené venku užili. Úspěšně zdolali veškeré dnešní výzvy. A proto si zasloužili odměnu v podobě bublifuku, díky kterému procvičí správné dýchaní a mimiku obličeje.

A které hádanky nás nejvíce potrápily? Zkuste i Vy!

„Mám města, ale ne domy. Mám hory, ale ne stromy. Mám řeky, ale ne ryby. Kdo jsem?

„Můžeš mně uchopit svou levou rukou. Pravou to ale nikdy nedokážeš. Kdo jsem?“